Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Tarot Falı

Keltik Haçı

Beğendiğiniz desteyi seçip "Göster" tuşuna basın. "Göster" tuşuna basmanızla birlikte, bu açılım grubundan bir hak kullanmış olacaksınız..

Kartlar


Tarot Falı ?

Tarot falının gizemli bir tarihçesi vardır. Bugünkü iskambil kâğıtlarının atası sayılan tarotkartları, 15. yüzyılda Avrupa'da   yaygınlaşmaya başlamıştır fakat geçmişi tam olarak bilinmemektedir. Bazı kaynaklar kökenini Eski Mısırlılara, bazı kaynaklar Asya'ya dayandırmaktadır.

    Dünyayı gezen Çingeneler sayesinde, Tarotun böylesine tanınmış, yaygın hale gelmesinin sağlandığı düşünülmektedir. Aslında 1550 yılına Avrupa da kadar Çingeneler belli bir nüfusa erişememişlerdir. Oysa Tarot bir asır kadar evvel Avrupa’nın hemen hemen tüm ülkelerinde bilinmekteydi. Böyle düşünülecek olursa Tarot’la Çingeneler arasındaki ilişki zayıflamakta fakat iki asırlık zaman dilimi içinde Tarot’ un yayılması Çingenelerin Avrupa’da görülmeleriyle aynı zamana denk gelmektedir.

   Başka bir açıklamaya göre ise Tarot M.S. 710 yılında İspanya’ya giren ve 1492'ye kadar burada kalan Arapların bu kartları Avrupa’ya getirdiği şeklindedir. İspanya’nın Müslümanlardan Hıristiyanlara geçmesi ile sadece bir şehirde binlerce kitap Hıristiyan alemine devrolmuştur. Buna rağmen Arapların ünlü Bin bir gece Masalları’nda Tarot’a rastlanmaması bu olasılığı da ortadan kaldırmaktadır.

   78 karttan oluşan tarot destesinde, her biri okült ilimlere göre çeşitli anlamlar taşıyan semboller bulunur. Bu semboller tarot falı bakılırken açılım türüne göre kişinin geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ilişkilendirilir. Sembollerin anlamlarını doğru okumak ve yorumlamak, yorumcunun yeteneğine ve tecrübesine bağlıdır. Bu nedenle Tarot falında yorumcunun önemi büyük önem taşır. Tarot’ta 78 kartın 22 karttan oluşan büyük sırlar (major arcana) ve 56 karttan oluşan küçük sırlar serisi (minor arcana) oluşturur.

   Tarot falı, farklı sayıda kartın farklı biçimlerde dizilimlerini içeren çeşitli açılımlara sahiptir. Tarot falı baktırmak istediğinizde kendi kartlarınızı ve açılımınızı seçebilir ya da bu işlemi sizin için yorumcuların yapmasını isteyebilirsiniz. Bu işi bilen kişiler tarafından yorumlanan tarot falını deneyin, duyduklarınız sizi çok şaşırtacaktır.

   Tarot kartları yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok şekle bürünmüşse de, sembolik figürleri değişmemiştir. Bu konuda her ne düşünülürse düşünülsün, insanlar her zaman geleceği merak etmiştir. Geleceği öğrenmek için her zaman çeşitli yöntemler geliştirmiş ve zaman zaman bu yöntemlerden yararlanmaya çalışmıştır. Bu yöntemlerin en tanınmışı olan Tarot yüzyıllardır başarılı sonuçlar vermiştir. Tarot’tan istenilen faydayı sağlamak için en önemli adım kartların anlamlarına inanmaktır. Yaşadıklarımızı ve geleceği hiç birimiz değiştiremeyiz. Fakat kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, sorduğumuz sorulara alacağımız cevaplarla merak ettiklerimizi yanıtlayabilir ve yönümüzü çizebiliriz.© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik