Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Zar Falı

   
   Gaillian kemp’ e göre oyun zarları İ.Ö 2000’den beri kehanetlerde bulunmak için kullanılagelmiştir. Antikçağ’ın kahin , falcı yada bilicileri koyunların sağ ve sol ayak bileklerini sallayarak ve fırlatarak kehanetlerde bulunurdu. İki adet zar kullanarak tahmin yapma sanatının adı astragalomansi‘dir. Üç adet zar kullanarak kehanette bulunma yönteminin adı ise kleromansi’dir.

 
   Zar atmak evet yada hayır yanıtını almak için bozuk para atmaktan daha karmaşık bir olaydır. Kraliçe Viktorya zamanında fuar yerlerindeki falcılar gelecek tahminleri yapmak için zarları kullanmışlardır ve bu kimseler zar atıcı olarak adlandırılmışlardır. Yaptıkları şey; sol ellerinde tuttukları küçük tahta bir kutunun içindeki zarları atmaktı. 
 
   Günümüzde İtalya Çingeneleri hala zar atarak fal bakıyorlar. Şeytani ruhları kovmak için, sallamadan önce zarların üzerine üflemenin şans getirdiğini söylerler. Tahta kutuyu sallayarak başlarlar ve zar atarken kendileri veya zar atan müşterileri için , ‘Ada…ada…io ada dia’ gibi büyülü sözcükleri yavaşça ve net olarak söylerler. Bu sözcükler kulağa sanki ‘ah Tanrım , Tanrım, sana borçluyum, Tanrım’ gibi gelmektedir. Belki de bu sözler sonradan kumarbaz olan bu zar atıcılarının diline dolanmıştır. Öyle ya da böyle, zarları atmadan önce üflemek  ve büyülü sözleri söylemek size kalmış bir şeydir. Birçok insan gibi zar atıcılar da bilirler ki , ilahi güçlerden özlü olarak yardım dilediklerinde , istekleri herhangi bir şekilde onlara verilir. 
 
   Zar atamaya başlamadan önce sorunuza yanıt bulmak için kullanacağınız zar sayısını belirleyin. Belki başlangıçta iki adet zarla çalışmak daha iyi olabilir. İki zarla rahatlıkla tahmin yapılabilir. Üç zarla sadece tahmin yapmakla kalmaz, aynı zamanda zarı atan kişinin karakter özelliklerine de nüfuz edebilirsiniz.
 
   
   Zar Falında Çift Zarla Geleceği Okumanın yöntemi şu şekildedir:

   Başlarken, soru listenizi gözden geçirerek kendinize bir soru seçin. Çift zarı atmak için avucunuzda sallayın. Bu süre içinde seçtiğiniz soruya odaklanın. Çünkü bu soru,  aynı zamanda niyettir de. Sallama işlemini avucunuzda yapabileceğiniz gibi bir bardak içinde de yapabilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce zarlara üfleyebilir , yukarıda anlatılan sihirli sözcüklerle zarlara seslenebilirsiniz. Yeterince salladıktan sonra zarları daha önce beyaz bir kağıda çizdiğiniz çapı yaklaşık 30 cm. olan dairenin içine atın. Zarlara bakın. Üstündeki sayılara göre cevap listesinden yanıtını bulun. 


 


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik