Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Sarkaç Falı
  
   Sarkaç falı eskiden ruhlar aleminde kılavuzluk görevi için kullanılırdı. Çünkü Mısır kültüründe halk sarkaç’ın büyülü olduğuna inanırdı. Manevi konularda ve kahinlik için yardım arayan kişiler tarafından sarkaç kullanılırdı.
 
   Hatta bebek cinsiyeti için bile sarkaç falı sıkça kullanılırdı. Sarkaç’ın halkası dairesel bir hareketlenme yaparsa bebek kız , düz bir çizgi halinde ileri geri yada yanlara düz bir çizgi dahilinde hareket ederse bebek erkek olacak diye inanılırdı.
 
   Bebek cinsiyeti belirlemenin yanı sıra tarımda yani tarladan ne kadar mahsul elde edileceğine, kötü etkileri evden uzaklaştırmak için ve hatta kaybolan eşya, kaybolan insanların yerini bulmak için bile kullanılırdı.
   Bunlarla birlikte hastalık teşhisi ve hazine bulmak amaçlı bile sarkaç falı kullanılırdı.
 
   Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eski insanlar hayatın her alanında sarkaç falına başvururlardı.
 
   Sarkaç falının bir başka kullanım şekli de tablolarladır. Fal baktırmak isteyen kişi, tüm enerji ve düşüncesini neticesini merak ettiği konunun üzerinde yoğunlaştırır. Ardından sarkacını bu tabloların üstünde tutar. Sarkacın işaret ettiği yöndeki en yakın rakam öğrenilmek istenen konunun cevabını verecektir.
 
   Bu şekilde her türlü konuda fal bakılabilir. Gelecek, aşk, parasal konular, hastalık gibi aklınıza gelecek her türlü konuda…
 
    Sarkaç falı bakarken dikkat edilecek bir başka nokta ise sarkacınızı daha önceki etkilerden arındırmanız gerektiğidir. Örneğin tuzlu suya batırıp çıkararak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 
   Fal esnasında sarkacınızın hareketinden bir sonuç çıkaramıyorsanız sorunuz çok karmaşık bir dille sorulmuş olabilir. Ya da sorunuz evet-hayır ile cevaplanamayan bir soru olabilir. Sarkaç falı bakarken sorularınızı mümkün olduğunca yalın bir dille sormalısınız.
   
   Soru soracağınız anda zihninizi boşaltın ve dikkatinizi sadece sorunuza odaklayın.
 
   Sarkaç falı kişinin duyarlılığını kullanarak canlı-cansız varlıklardan yayılan enerjileri bulup yorumlamaktır. Tarihte birçok halk gizli bilgilere ulaşmak için sarkaç falını kullanmıştır.
 
   Bir sarkaçla yapacağınız, öğreneceğiniz çok şey var.
 


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik