Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Nostradamus

 

   İlaç ve tıp konusunda eğitim alan Nostradamus ‘Nostredame’ soyadını Yahudi dedesinden aldığı söylenir. Eğitim hayatından sonra soylu bir ailenin kızıyla evlenen Nostradamus ‘un iki çocuğu olmuştur. Ancak eşi ile çocukları salgın sırasında hayatlarını kaybetmiştir.

   Ardından tekrar evlenen Nostradamus ‘un bu evliliğinden de altı tane çocuğu olmuştur. Bu ailesiyle yaşadığı ev şuan Nostradamus Müzesi olarak faaliyet gösterir. O yıllarda yaşanan veba salgınları esnasında hazırladığı ilaçlar ve özel tedavi teknikleri ile ünlenmiştir. İlk kitabını da ilaçlar üzerine yayımlamıştır.

   O zamanın tüm bilim adamları gibi astroloji ile de ilgilenen Nostradamus 1550 yılından sonra gök cisimleri ile ilgili kehanetler hakkında bilgi veren  bir yıllık yayınlamaya başlamıştır. Yayınladıklarındaki kehanetleri halk tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Nostradamus Latincede ‘biz her derde deva olan şifa ilacını dağıtıyoruz’ anlamına gelmektedir.

   1555 yılında yüzlükler adını verdiği ilk kitabını yayınlamasının ardından 1558 de kitabına ilaveler yaptı ve krala ithaf etti. Bunun üzerine sarayın hekimi oldu.

   Gün geçtikçe ünlenen Nostradamus kral Charles ‘ın danışmanı ve hekimi görevine getirildi. 1581 yılında ise kehanetlerinden ötürü kilise tarafından aforoz edildi.

 

   Nostradamus’un Kitaplarındaki Sembolizm şu şekildedir:

   Nostradamus’un yazdığı kitaplardaki kehanetler açıkça belirtilmemiş aksine yorumlanması gereken sembolik ifadelerden oluşmuştur. Nostradamus kitaplarını yalnızca bu işi bilen kişiler anlayabilsin diye sembolizm ilkesini benimseyerek yazmıştır.

   Araştırmacılar Nostradamus’un kitaplarını şu esaslarla yazdığını ortaya koyarlar;

·         Semboller kullanmak .

·         Mitolojik bilgiler vermek .

·         Sözcükleri ters çevirerek bilgiler sunmak .

·         Kelimelerin yalnızca bir harfini değiştirmek .

·         Kitaplarında dil olarak yalnızca Fransızca değil Latince, İbranice ve İspanyolca kelimelere de yer vermek .

 

 © Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik