Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Muska

      Muska Nedir?
     
      
Muska hamaylı ya da hamail olarakta bilinir. Genellikle olası bir hastalıktan korunmak  veya tedavi amaçlı yazılarak taşınan nüshalara verilen ad muskadır. Çoğunlukla üçgen biçiminde meşin, teneke, gümüş ve altın kaplar içine konarak boyuna asılır yada kişi üzerinde taşır. Bunun yanı sıra dört köşeli ve kalp biçiminde kaplara da konan muska tüm İslam dünyası tarafından yaygın biçimde kullanılmaktadır.
 
   Muskalara dua yazıldığı gibi meleklerin isimleri, anlaşılmaz tılsımlı sözler ve simgeler, rakamlar ile insan ve hayvan resimleri de yazılıp çizilebilir. İslam öncesi inanç ve geleneklerin izlerini taşıyan bu ikinci tür muskalar genellikle iki kişinin arasındaki sevgiyi ya da nefreti uyandırmak gibi amaçlar için kullanılmakta ve daha çok büyü niteliği taşımaktadır.
 
   Muska kullanmanın ve taşımanın da birkaç kuralı vardır. İlki muskaya anlamı açık bir dua yazılmalıdır. Büyü, tılsım kökenli bilgiler yer almamalı bu tarz simge, harf veya rakamlar kullanılmamalıdır.

   Ayrıca sevgi ve nefret uyandırma gibi amaçlar için kullanılmamalıdır.Bu koşullara aykırı olan muskalar kesinlikle yasaklanmıştır.

   Muskalar korunma, emniyette olma niyetiyle taşınmalı ve kullanılmalıdır. Muskaların kendi tesirinin yanı sıra kişiye olumlu etkisi de büyüktür. Pozitif bilimlerde de bahsedildiği gibi herşey önce kişinin istemesiyle başlar. Sonra inanç gelir. İnanarak kullanılan bir muska şüphesiz ki kişiye fayda sağlayacaktır.

  Evren iyilik ve güzellikler üzerine kurulmuştur. Bu sebeple de kötü bir iş veya niyetle yapılan her iş kişiye olumsuz etkiler sağlar. Kötü niyetlerle yazılan muskaları kullanmamak gerekir. Muska alırken veya hazırlatırken mutlaka içeriğini öğrenmelisiniz. İçinde ne yazdığını bilmediğiniz muskaları kullanmamanızı öneririz.
 

 © Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik