Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

İskambil Falı
 
 
   Gillian Kemp’ e göre,  bu kağıtların kökeni bir hayli eski olduğu için, zaman içinde kaybolmuşsa da birçok değişik kaynak oyun kağıtlarının Uzak Doğu’da ortaya çıktığı konusunda fikir birliğine varmış gibidir. Hatta en eski kartlara , Arapça kökenli olup da ‘önceden haber verme’ anlamına gelen naibe dendiğini belirtmektedir.

   Başlangıçta amacı kehanette bulunmak ya da fal bakmak olan kartlar, daha sonra bir tür oyunun ortaya çıkmasına neden olmuştur.  Kartların tarihçesinin de açıkladığı kehanetler  kadar gizemli olduğu görülüyor. Bir iskambil destesinde 52 kağıt yer alıyor. İlginç olan, bir yılın da 12 aydan oluşmasıdır. Bu bakış açısıyla ele alındığında, her destede dört takımın olması da mevsimler  – ilkbahar, yaz, sonbahar, kış –  ya da günün değişik evreleri  –sabah, öğle, ikindi ve akşam -  veya dört elementi  – ateş, hava, su ve toprak - simgeleme amacıyla oluşturulduğu şeklinde yorumlanabilir. Bir açıdan bu serilerin yaşamla ilişkili olduğunu söylemek de mümkündür. Karolar gençlik, sinekler yetişkinlik , kupalar olgunluk ve maçalar da yaşlılığı belirtir. 

   Başka bir husus da her seride on üç kartın oluşuyla ilgilidir. Bir yılda on üç kameri ayın olduğu ve yılın her çeyreğinde on üç hafta olduğu düşünülürse bunun önemi anlaşılır. 

   Her destede on iki kraliyet kartının yer alması da tesadüf değildir belki. Herkesce bilindiği gibi, bir yıl on iki ay çeker ve bir yılda tam on iki Zodyak burcu geçiş yapar.

   İskambil kağıtlarında ki her kart bir anlam ifade etmektedir ve bu yüzden iskambil kağıtlarıyla kendinizin veya bir başka kişinin geçmiş, şimdiki ve gelecek yaşamını  çok çeşitli yollarla açığa çıkarabilirsiniz. Kartlarla aşk, sağlık, mutluluk ve servete dair kehanetlerde bulunabilirsiniz. 


 


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik