Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Hipnoz

     Hipnoz nedir?

     Hipnoz, kişinin kendi isteği ile meydana getirilen, dikkat, algı özelliklerinde değişiklikler yapılan, nörolojik ve nöro fizyolojik değişiklikler ile kişinin fark etme düzeyindeki değişiklikleri oluşturulan bir haldir. Dolayısı ile kişinin bellek ile ilgili zihnine kaydetmiş olduğu şeyleri daha kolay geriye çağırmasında kullanılan yöntemdir.

     Dünyada Hipnoz kelimesi bir İngiliz olan " Hekim Braid " tarafından ilk kez kullanılmıştır ve insanlığa kazandırılmıştır.

     Nerede kullanılır?

     Hiper tedavisi olan bütün branşlarda farmakolojinin, cerrahinin yada psikoterapi’nin kullanıldığı her yerde kullanılır. Her çağ insanda, çocuklukta, yetişkinlikte ve yaşlılık dönemlerini içine kapsayan her dönemde karşılaşılan dâhili sorunların tedavilerinde yardımcı olmak için kullanılır. Psikomatik rahatsızlıklarda, her türlü ağrı kaldırmada, cerrahi sırasında kullanılan vücut ağrılarının kaldırılmasında, diş çekilmelerinde, cinsel problemler, doğumlarda kişinin gerginliğinin ve stresinin azaltılmasında, sigara içme alışkanlığı, farklı fobilerde, kişinin geliştirmiş olduğu korkularından kurtulmasına yardımcı olmak gibi birçok alanda da kullanılır.

     Hipnoz teknikleri nelerdir? 

     Hipnoz da kullanılan çok teknik vardır. Bunlardan en çok kullanılan göz göze bakma ya da bir yere odaklama ile sözlü tel kittir.

     Kimler yapabilir?

     Hipnozu, tedavi ehliyeti olan herkes yapabilir. Tedavi yetkisi olan doktor, diş hekimlerinin ve klinik psikoloğunun yapabilmesine izin verilebilir. Tıp eğitimi almış hasta yaklaşımını bilen hipnoz eğitimi almış kişilerde yapabilir. Bu işi yapabilmeleri için de gerektiğinde her türlü tıbbi desteği ve müdahaleyi yapabileceği muayenesi olması gerekmektedir.

 

 © Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik