Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Çocuk ve Sağlık

 

   Sağlıklı çocuklar sağlıklı bir gelecek demektir. İşte bu  yüzden en değerli varlıklarımız çocuklarımızın beden ve ruh sağlığının olumlu gelişimi  büyük önem taşır. 
 
   Sağlıklı çocuklar yetiştirmek istiyorsanız beslenmesine, temizliğine dikkat etmelisiniz. Hayatı boyunca bir insanın temizlik ve beslenme alışkanlıkları genel sağlığını da etkiler. Çocuğa bu tarz davranışları kazandıracak kişi büyük ölçüde annedir. Çocuğunuza örnek olmanız temel alışkanlıkları kazandırmada yol gösterici olmanız onu olumlu etkileyecektir.
 
   Dengeli ve düzenli beslenen çocuklarda diğer çocuklara göre hastalıklara yakalanma riski daha az görülür. Çocuklarınıza vitaminler, kalsiyum ve antioksidanlar bakımından zengin içeriğe sahip sebze ve meyvelerle dolu bir beslenme programı uygulamanız şart. Çocukların sağlıklı beslenmesi fiziksel gelişimlerinin yanı sıra ruhsal gelişimlerine de olumlu katkılar sağlar.
 
   Ruhsal gelişimleri için onlara sevginizi hissettirmeniz gerekir. Unutmayın ki hayata pozitif bakan minik yürekler sevgi doludur ve sizin sevginize muhtaçtır. 
 
   Kreşe başlayan çocukların özellikle daha fazla hastalığa yakalandıkları görülüyor. En çokta grip gibi veya soğuk algınlığı gibi hastalıklar görülüyor. Çocuklar kalabalık ve iç mekanlı ortamlarda daha çok bulunduklarından bu yaşlarda görülme sıklığı artıyor. Ebeveynlerin  kreş yaşı gelmeden bir çocuğa uygulanacak aşıların tümünü yaptırması gerekir. İlave olarak işitme ve görme testlerinin gerekli görülürse kulak burun boğaz muayenelerinin yapılmasında fayda vardır. Bu testler yapılıp olumsuz bir sorun görülmediğinde çocuk arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurar okula kısa sürede adaptasyon sağlar.


   Kısaca özetleyecek olursak sağlıklı ve dengeli beslenmenin çocuklara yararları şunlardır ;
 
  • Zeka seviyesi güçlenir.
  • Büyüme ve gelişmelerinin iyi düzeyde olmasını sağlar.
  • Dikkatini toplaması, algılaması ve öğrenmesi kolaylaşır.
  • Tüm hayatı boyunca uygulayabileceği dengeli beslenme alışkanlığı kazanır.
  • Vücut direnci artarak bağışıklık sistemi güçlenir ve bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski azalır.

 

 © Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik