Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Büyü
   
      

     Arapça sihir anlamına gelen büyü, insanlar arasında çeşitli dualar, efsunlar ile yaptıran veya  yapan kişilerin niyetlerine ve isteklerine göre gerçekleşen olaylardır. Sebebi gizli olan her ne olursa olsun ince şey anlamına da gelmektedir.

     Bu olaylar karşısında insanların istemedikleri birçok şeyi bu kötü ruhların etkisi ile yapmaları ve yapmak için zorlanmalarıdır.

     Eskiden beri insanlar tarafından yapılmakta olan büyüler daha çok bitkilerden veya ruhlardan yararlanarak yapılmıştır. Büyü yapmak veya yaptırmak çok tehlikelidir. ALLAH (C.C.) korusun büyü insanı dinden çıkartmayabilir ama büyük günahkâr yapar. 

   Büyü, tesir etmek, etkilemek anlamına gelir. Kalpleri ve bedenleri etkilemek, iki kişinin arasını açmak ya da arasını düzeltmek gibi amaçlarla yapılan bazı düzenlere büyü denilmiştir. Büyü ilmi bir gerçekliğe dayanıyorsa tesir eder ancak yoksa asılsızdır.
   
   Büyü yapılırken en önemli husus büyü yapan kişinin yapacağı işin tesirine olan inancı ve nefes olayıdır. Nefes büyü yapılırken kutsal kitaplardan okunan bazı bölümlerin üflenmesi şeklinde açıklanabilir. Yapılacak büyüye göre büyücüler ayın veya günün farklı zamanlarını seçerler. Ancak unutmamalıdır ki büyü yapmakta yaptırmakta islamiyette haramdır.
 


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik