Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Oğlak Burcu / 22 Aralık-19 Ocak Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

   Oğlak burcu Zodyak’ın onuncu burcudur. Element grubu toprak, gezegeni Satürn’dür. Oğlak burcu insanı disiplinli, çalışkan, mantıklı, ayakları yere tam basan ve güvenilir özelliklere sahiptir. Hedefine acele etmeden düşünerek, disiplinli ve planlı bir şekilde ulaşır.

   Tanınmayı isteyen oğlak burcu insanı, lider olabileceği işte çalışmayı tercih eder. Çalışkan yapısı, ciddi davranışları ile yaptığı işlerde kısa sürede başarılı olur. İki temel özelliği vardır. Dürüstlük ve güvenilirliktir. Asla başkalarına borçlu kalmak istemezler. Onlara tam anlamı ile güvenebilir, paranızı düşünmeden teslim edebilirsiniz.

   Bu burcun insanı eli açıktır. İhtiyacı olan birini geri çevirmez. Yardım edebilmek için kendi ihtiyaçlarını erteler.

   Oğlak burcunda doğanlar hoşgörü konusunda hassastır, pek hoşgörülü oldukları söylenemez. Herkes ona itaat etmelidir. Ona karşı çıkılmasına tahammülü yoktur. Onunla zıtlaşmak istemiyorsanız mantığına yatan bir şeyler söyleyip zekâsına hitap etmeniz daha akıllıca olur. Bu hoşgörüsüz oğlağı gülümsetebildiyseniz, artık korkmayın.

   Rutini en çok seven burç oğlaktır. Hep aynı şeyleri yapmak diğer burçların bazıları için sıkıcı olsa da oğlak burcuna bu durumlar kendini çok iyi hissettirir. Sonunda bu rutin oğlak burcu insanını hantal bir iş kolik yapar.

   Toplum içerisinde mütevazı, hoş sohbet ve nazik insan olarak tanınırlar. Onun arkadaşlığını kazanabilirseniz ne mutlu size. Zodyak burçlarının içerisinde en güvenilir burçtur.

   Bu burcun insanı başarıya giden yolda, adım adım ilerler. Önce düşünür. Sonra ince ince analiz eder ve ölçüp hesabını yaptıktan sonra başarıya bir adım daha yaklaşmıştır. Daima daha çok çalışıp, hedeflerinde ki daha üst basamaklara ulaşmak isterler. Zengin fikir hazinesi, girişimci ruhu ve olağan dışı yetenekleri ile adım adım gittiği bu yolda büyük patron olabilir.

   Oğlak burcu ön plana ilişki ve cazibesi ile değil, bıraktığı başarılı eserleri ile çıkar. Dışarıdan bakıldığında güçlü, sarsılmaz ve ulaşılmaz bir kale gibi görünse de bu kendinden emin ve mesafeli tavırları arkasında ilgi ve sevgiye özlem duyan bir insan vardır.

   Uygun meslekler : Eczacı, arşiv memuru, biyolog, araştırmacı, mühendis, vergi memuru, kütüphaneci, bilim adamı, matematikçi, müdür, heykeltıraş, mimar.

   Olumlu yönler : Tutkulu, güvenilir, özenli, sabırlı, kararlı, düzenli, disiplinli.

   Olumsuz yönler : İnatçı, cimri, katı görünüşlü, kötümser, tutucu, dik başlı.

Oğlak Burcunda Doğan Kadınlar
Oğlak burcu kadını, güçlü olmayı seven
bir yapısı ve bunun içinde elinden
geleni yapacak bir gayreti vardır.


 Nezaket, kültür ve bilgi
onlar için çok önemlidir.


Tuttuğunu koparan
oğlak kadını...
Oğlak Burcunda Doğan Çocuklar
Oğlak burcunda doğan çocuklar içine kapanık ve çekingen
yapıdadırlar.Kolay kolay gülmeyen bu çocuklar çocukluk
çağından itibaren olgunlaşırlar.


Ancak orta yaştan itibaren de gençleşmeye
başlarlar.İnatçı ve dikkatlidirler. Oğlak
burcunda doğan çocuklar
sabırlı yapıdadırlar.
Oğlak Burcunda Doğan Erkekler
Oğlak burcu erkeği hırslı ama 
sevecen, çalışkan ve azimlidir.

Oğlak burcu erkeği
denince,ideal bir
baba ve ideal eş
tanımı aklınıza
gelmelidir.
Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik