Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Kova Burcu / 20 Ocak-19 Şubat Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Kova Burcunun Genel Özellikleri

   Kova burcu Zodyak burç sisteminin on birinci burcudur. Devrim ve değişimlerin gezegeni Uranüs’ün etkisindedir. Uranüs’ün etkisi ile kovalar ne yapacağı belli olmayan ama uyumlu ve arkadaş canlısı biri olarak tanınırlar.

   Kova burcu insanı denilince akla zıtlıklar içinde bir kişilik gelir. Ondan herkes gibi tepkiler vermesini bekleyemezsiniz. Yenilik macera ve değişimleri seven kovanın dengesi çabuk bozulan bir yapısı vardır. Kişilik olarak dengeli olsa da davranışlarında aşırıya kaçmaya meyillidir. Dünyada bir şey olduğu zaman kendini bunu ideallerine göre değiştirmek zorunda hisseder. Bu da dahi kovalara dünyada iz bırakan başarılar ile geri döner.

   Kova burcu insanı genel özelliklerinde, hoşgörülü, anlayışlı, iyi, yardımsever ve taraf tutmayan bir yapısı vardır. İdealleri yüksektir. O bir serseri fikirler ve ütopyalarla ilgilenmeyi sever. Bu yüzden bir işin finans görevlisi olmak ya da firmanın mali işler sorumlusu olmak hiç ona göre değildir. Çünkü karşınızda ki insan ya bir deli ya da bir dâhidir. Her ikisi de bu tür konularda karar aşamasında risk taşır.

   Bu burç insanının egoistliği kendi bencil duyguları için değil, insanlık ve kolektif değerleri içindir. Bu özellik onu diğer burç insanlarından ayırır.

   Kova burcu aşktan korktuğu için uzak durur. Çoğu kovanın kelime haznesinde yürekten söylenen sen kelimesi eksiktir. Dostluğun egemen olduğu bir dünyayı özlerler. Hayatında aşka çok yer ayırmaz. İdealleri, mesleki görevleri ve özgürlük kavgası aşkın önüne geçer.

   Genelde ilişkilerinde kendini hoşgörülü biraz serseri ve sevilmeye değer olarak tanıtır. Kıskançlığını dizginleyebiliyorsa eşinin özgürlüğüne saygı duyan bir tutum sergiler. Duygularını açığa vuramayacak kadar çekingen bir yapısı vardır.

   Uygun meslekler : Astronot, bilim adamı hostes, pilot, meteorolog, uçak bakım teknisyeni, kaşif, yazar, radyo spikeri, televizyonda sunucu.

   Olumlu yönler : Bağımsız, iradeli, arkadaş canlısı, insancıl, bağlı ve yaratıcı ruhlu.

   Olumsuz yönler : Dik kafalı, sabit görüşlü, anlaşılmaz, huysuz.  

Kova Burcunda Doğan Kadınlar
Neşeli ve keyifli olan kova burcu kadını,
becerikli, özgürlüğüne düşkün,
değişken yapılıdır.


Duygusal anlamda hassas olan
kova kadını evine düşkün,

 düşünceli bir anne ve  hayatı
mutlulukla paylaşan 
eğlenceli
bir eş olur...

 

Kova Burcunda Doğan Çocuklar
Kova burcunda doğan çocuklar çok küçük yaşlarından itibaren sizi
bilgisi ile şaşırtabilirler.
Bu çocukların kendilerine ait
farklı görüşleri vardır.

Kova burcu çocukları diğer çocuklar gibi
okula gitmeyi istemeyebilir.


Kova burcunda doğan çocuklar
insan canlısıdır. Doğayı ...
Kova Burcunda Doğan Erkekler
Kova burcu erkeğinin en
büyük özelliği çok yönlü
oluşudur.


İyimser, nazik,
özgürlüğüne düşkün
bir yapısı, hoş
ve neşeli kişiliği
ile ...
Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik