Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Koç Burcu / 21 Mart-19 Nisan Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Koç Burcunun Genel Özellikleri

     Gezegeni hareketlilik ve cesaretin simgesi olan Marstır.  Zodyak burç sisteminin birinci burcu olan Koç burcu atılımcı, girişimci ve yeniliklere açıktır.

     Ateş elementi olan koç burcu canlı ve isteklidir. İşinin başında olmak yada yeni bir alanda liderlik etmek ister. Denetlenmekten asla hoşlanmaz. Rekabeti, yarışmayı sever ve sürekli galip gelmek ister. Konuşmayı fazla sevmez, her konuda düşüncelerini açıklayacak kadar bilgiye sahiptirler. Koç insanı hastalıktan hiç hoşlanmaz, hastalık dönemini ayakta geçirmeye çalışır.

     Gerçek dostluklara çok önem verirler, dost oldukları insanların sorunlarına ortak olmayı çok isterler. Bu sebeple dostları güvenilir yapılarından ve zekâlarından dolayı onlara çok değer verirler. Kendinden küçük insanlar ile arkadaşlık etmeyi ve çocukları çok severler.

     Doğayı ve seyahat etmeyi çok seven Koç insanı, sanatsal faaliyetleri de çok severler. Servet peşinde koşmaz fakat para bulmakta da zorlanmazlar. Eğlenceye düşkün olduklarından, para biriktiremezler. Rahatlıktan çok çalışmayı ve ün peşinde koşmayı tercih ederler. Koç insanına editörün tavsiyesi: Bir işi yapmadan önce düşünme ve plan yapma alışkanlığı edinirse, daha başarılı olabilirler. Verdikleri kararlarda genellikle başkalarının sözlerini dinlemez, tavırları ve davranışlarıyla kendilerine has bir kişilik oluştururlar.

     Aceleci, her ortama kolayca uyum sağlayan, her şeyi en iyi kendisinin bildiğine inanan, bağımsızlığına düşkün, başarılı olma isteği hiç kaybolmayan özelliklere sahiptir. Mars tarafından yönetildiğinden Mars’ın özellikleri belirgindir. Mars enerji verir. Tehlikeyi sever. Cesur, ateşli, saldırgan özelliklerinden dolayı kavga etmeye meyillidirler. Ama asla kinci değildirler. Koç burcu insanı yeteneklerini gösterebileceği işleri tercih eder. Kavrayabilme yetenekleri çok gelişmiş olduğundan işleri başarı ile sonuçlandırırlar. Koç burcundan biriyle duygusal anlamda beraber olmak çok zordur. Yine de beraber oldukları insana çok sadıktırlar.


     Uygun meslekler : Sporcu, pilot, şovmen, beden eğitimi öğretmeni, şoför, polis, asker, rehberlik, metal demir endüstrisi,  itfaiye eri, avukat, kasap.

     Olumlu yönler : Cesur, canlılık, çok enerjik, atılımcı, özgürlüğüne düşkün, liderlik, dürüstlük, hazır cevap olma özelliğine sahip olabilirler.

     Olumsuz yönler : Kendini ön planda tutan, bencil, çabuk sinirlenen, kavgacı, egoist, kaba, alaycı, sabırsız, hiddetli, isyankâr, saldırgan ve ani çıkış yapma özelliğine sahip olabilirler.

Koç Burcunda Doğan Kadınlar

Toplum içerisinde çekiciliği, farklılığı ve
cazibesi ile hatırlanan koç burcu kadını
narin, alımlı, sportiftir.


Dostluklara çok önem verirler ve bir
arada olmaktan çok hoşlanırlar.


Koç kadınının erkeğinden
farklı yönü...

Koç Burcunda Doğan Çocuklar

   İlgiyi üstüne çekmeyi seven koç burcu çocuğu doğduğunda diğer
 çocuklara göre daha çok bağırır.

                                       Mücadeleci ruha sahip olan, oyunu çok
                                          seven küçük koçlarda kızlar sosyal ve
                                                         aktiftir, erkekler ise spora
                                                                      çok meraklıdırlar.

                                                          

Koç Burcunda Doğan Erkekler

Bu burcun erkeği hareketli,
aceleci, sabırsız, kendine
güvenen ve enerjik
yapısı ile toplum
fark edilir.


Otorite kurmaktan
keyif alır.

Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik