Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Boğa Burcu / 20 Nisan-20 Mayıs Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Boğa Burcunun Genel Özellikleri

     Bu burç, Zodyak’ın ikinci güneş burcudur. Boğa insanın kararlı ve sabırlı, işini bilen, aşırı tutucu yapısı vardır. Pek yeniliklerden hoşlanmayan yapısını da unutmamak gerekir.

     Karar verdiği bir şeyden vazgeçirmek neredeyse imkânsızdır. Zodyak’ın en sabırlı ve en inatçı burcudur. Sadakatsizlikten hiç hoşlanmayan Boğa burcu insanı sürprizlerden de pek hoşlanmazlar.

     Genelde sakin olan bu boğa insanı kolay kolay sinirlenmez. Yalnız sinirlendiğinde öfkesi zarar verecek kadar çoktur. Boğa kadını ve erkeği bucunun simgesi gibi sağlıklı, güçlü ve dayanıklıdır. Boğa insanı parasını fazla harcamayı sevmez. Fakat konforu ve rahat yaşamayı çok severler.

     Geniş bir çevre ye sahiptirler. Bu sebeple ticarete kafası çalışanlar ile uyum içerisindedirler. Boğa insanının istikrar ve güvene ihtiyacı vardır. Evlilik, yuva ve kariyerinde güven içinde olmak ister. Para konusunda uyanık, mantıklı ve temin edicidir. Karşısına çıkan engelleri sabırla aşar ve rekabetten her zaman başarı ile çıkar. Giriştikleri işte sıkılma ve bıkkınlık nedir bilmezler. Tüm enerjileri ile işine yoğunlaşır, servetini yavaş ve emin adımlar ile elde eder.

     Keyfe, konfora ve rahatlığa karşı büyük bir düşkünlüğü olan boğa insanı için fiziksel zevkler çok önemlidir. Kaliteli yemekler, içecekler ve rahat bir ev hayal eder. Evine çok düşkündür. Aşk ve güzelliği simgeleyen yöneticisi Venüs’ün etkisi ile güzel şeylere meraklıdır. Tüm güzel şeylerin değerini bilir. Sanat eserlerine ilgi duyar. Müzik, sanat, eğlence ve kitaplardan çok hoşlandığı gibi bunlara zaman ayırır.

     Boğa insanı âşık olduğunda çok tutkulu olur. Cinselliğe düşkündür. Kısa süreli aşklardan hoşlanmazlar. Bu boğa insanının gerçek ilişki peşindedir.

     Uygun meslekler : Bankacı, mimar, müteahhit, duvar ustası, coğrafyacı, banka memuru, yatırım uzmanlığı, maliye müfettişi, hayvan yetiştiriciliği ve çiçeklerle.

     Olumlu yönler : Güvenilebilir, sabırlı, dayanma gücü yüksek, iş yaşamında uyumlu, değerbilir, kararlı sıcak kalpli, iradeli, lüksü sever, soğukkanlı, sadık ve sevecendir.

     Olumsuz yönler : Tembel, can sıkıcı, değişmez görüşlü, inatçı, haris, hoşgörüsüz, kinci ve esneklikten yoksundur.

Boğa Burcunda Doğan Kadınlar

Boğa burcu kadınının otoriter, eşsiz,
sakin bir yapısı vardır.

Mağrur duruşu ile dikkat çeken Boğa
burcu kadınının bir erkekte
aradığı en önemli özellik bakımlı
ve etkileyici olmasıdır.

Boğa kadını sessiz, sakin...

Boğa Burcunda Doğan Çocuklar

   Boğa burcunda doğan çocuklar güzellikleri ile bilinirler. Boğa burcu
 çocuğunu terbiye etmek istiyorsanız onu ancak sevgi ve şefkatli
 davranarak terbiye edebilirsiniz.

                                            Bu burçta doğan çocuklar sakin
                                                    yaradılışlı ve sessizdirler.

 

Boğa Burcunda Doğan Erkekler

Bu burç erkeği çok hareketlidir.
Çalışkanlığı ve hareketli
olması ile dikkat 
çeken boğa
erkeğinin özelliklerinin
başında çalışkanlığı
gelir.

 

Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik