Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Başak Burcu / 23 Ağustos-22 Eylül Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Başak Burcunun Genel Özellikleri

     Başak burcu deyince akla mükemmeliyetçilik gelir. Evin ya da iş yerinin düzeninde simetriktik hakim ise, kitaplıkta kitaplar büyükten küçüğe dizilmiş ise, ortam deterjan kokuyor ise şüphesiz o ortamda bunları yapan başaktır.

     Bu burcu yöneten gezegen aklı simgeleyen Merkür’dür. Başağı ruhsal durumunda ki karmaşa ve dış çevresi kadar huzursuz eden bir şey yoktur. Zodyak burç sisteminin altıncı burcudur. Doğruyu yanlıştan ayırabilmesi ve akıllı olması, dikkatli, karşılaştıran, ölçüp, biçip düşündükten sonra karar veren kişilikleri en önemli özellikleridir. Analiz yetenekleri ve dikkatleri gelişmiş oldukları için uygun olmayan şeyleri hemen fark edip, onu anında düzeltmeye çalışır. Saydığımız bu özellikleri ile başaklar titizlik delisi gibi görünebilirler.

   Başak insanları için samimiyet ve dürüstlük çok önemli olduğu için buna dikkat etmek gerekir. Toprak elementinden olan başak burcu insanının ayakları sımsıkı yere basar. Diğer problemli burçlar için başak, huzur ve güven kaynağıdır.

   Başak burcu insanı aşırı dikkatlidir. Bu özelliği sadece dış dünyada kalmaz, iç dünyalarını da incelerler. Kendilerinin olduğu gibi diğer insanlarında zayıf noktalarını görür ve acımasızca eleştirebilirler. Bu eleştirilerde gerçeklik payı olsa da karşı tarafa ağır gelebilirler. Başakların en göze çarpan özelliklerinden bir tanesi de kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu diğer burçların sinirine dokunabilir.

   Başak burcu insanı Merkür’ün etkisi ile çok akıllı, sıcak ve sıra dışıdır. Duygusal anlarda ki donuklukları onların bir şey hissetmediği anlamına gelmez. Şefkatli ve çok duygulu olan başaklar ne yazık ki sevdikleri insanlara hak ettikleri ilgiyi gösteremezler.

   Başak insanları kendilerini sürekli inceledikleri zayıf noktalarını eksiksiz farkında oldukları için kendilerinden şüphe etmeye yatkındırlar. Başak burcu insanının önemsendiğini hissetmesi ve kendisine ihtiyaç duyulduğunu bilmesi, aile ve iş yaşamını daha da anlamlı olmasını sağlar.

   Uygun meslekler : Hemşire, hasta bakıcı, doktor, eczacı, veteriner, laboratuvar görevlisi, diyet aşçısı, otel müdürü, hostes, çilingir, öğretmen, mühendis, kimyacı, fizikçi.

   Olumlu yönler : Ayırt edici, titiz, dürüst, inceleyici, düzenli, dakik.

   Olumsuz yönler : İnce eleyip sık dokuyan, kuruntulu, zorluk çıkaran, önemsiz şeyler üzerinde fazlaca duran, geleneklere aşırı bağlı.

Başak Burcunda Doğan Kadınlar
Başak burcu kadınının en belirgin
özelliği titiz ve en ufak ayrıntıları
gözden kaçırmayan yapısıdır.

Başak kadını idealist, detaycı,
sorumluluk sahibi, hırslı,
hassas ve naziktir.


Evine ve çocuklarına...
Başak Burcunda Doğan Çocuklar
Başak burcunda doğan çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren zeki
olduklarını belli ederler.


Başak burcu çocukları çabuk bıkan, sabırsız ve
huzursuz tiplerdir.


Zihinleri çok hızlı çalıştığından
konudan konuya atlayabilirler.
Başak Burcunda Doğan Erkekler
Başak burcu erkeği evlendiği
zaman saygılı ve düşünceli
bir eş olur.

Parayı idare
etmek konusunda
tutumlu diyebiliriz.
Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik