Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Balık Burcu / 19 Şubat-20 Mart Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Balık Burcunun Genel Özellikleri

   Zodyak burç sisteminin son burcu olan balık burcu çift kişiliklidir. Zodyak burç sisteminde bir aslan ya da bir akrep burcunu astrolojik özelliklerini kolayca tanımlayabilsek te, balığı anlamak ve anlatabilmek o kadar kolay değildir. Çünkü balık burcu hem rüya ve hayaller âleminde dolaşır, hem de gerçek yaşamda yanımızda hayatı bizimle beraber yaşar.

   Zodyak’ın son burcu olan balık, güneş sisteminin sondan bir önceki gezegeni Neptün’ün etkisindedir.  Hayallere yani mantıklı olarak açıklanması ve kavranması zor olan şeylere yatkınlığı bu yüzdendir. Balıklar diğer burçlar arasında ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir insan olarak bilinirler. Biryandan melankolik, kırılgan tutarsız ve çok karasız iken, diğer yandan anlayışlı iyi ve yardımseverdir. Bazen çok ateşli davranabilirken, bazen de çok çekingen olabilirler.

   Balık burcu insanı için kesin olarak söyleyebileceğimiz tek şey, değişken olduklarıdır. Genelde toplumun hoşuna giden bir role bürünürler. Aslında kendilerini bu yolda taktıkları maskenin ardında gizlemektedirler. Maskelerinin arkasında ki gerçek hayallerinden bahsetmeye başladıklarında ortaya çıkar.

   Bu burç insanı olgunlaştığı zaman kararlı ve sabırlı olurlar. Gerektiğinde bir adım atmadığı ve gayret göstermediği için yaptıkları işlerde batmazlar ama tahmin edildiği gibi büyük atılımlara kalkışmaz, büyük bir kariyere de sahip olamazlar.

   Neptün’ün etkisi ile onların alışılmamış benzersiz yetenekleri vardır. İçinde yaşadıkları rüya ülkesi ve hayaller onlar için o kadar canlıdır ki, bu hayalleri hayata geçirmek için bir adım bile atmazlar. Bu burç insanı rutin ilerden nefret ederler. Onların mutlu olması için, bu rutinliğin dışında hayal edecekleri yeni şeylere ihtiyaç vardır. Onlar için en önemli şey, hayal dünyalarını gerçeğe aktarabilecekleri yaratıcılıklarını kullanabilecekleri bir meslek sahibi olmaktır.

   En mutlu balıklar sanat ile ilgili alanlarda çalışanlardır. Bu sayede ekmek kavgası için değil, yaratıcı yeteneklerini geliştirmek için çalışırlar.

   Uygun meslekler : Tasarımcı, yazar, psikiyatr, din görevlisi, tiyatrocu, metin yazarlığı, galerici, müzisyen, öğretmen, politikacı, hasta bakıcı, kütüphaneci.

   Olumlu yönler : Tutkulu, güvenilir, özenli, kararlı, disiplinli, düzenli sabırlı.

   Olumsuz yönler : Kötümser, inatçı, katı görünüşlü, dik başlı, cimri, çok kesin tavırlı, basit, tutucu.

Balık Burcunda Doğan Kadınlar
Balık kadını denince akla duygusal 
 ve romantik kadınlar gelir.
 
Sempatik, tuttuğunu koparan iyi
huylu, hırslı ve çekici bu kadınlar,
aynı zaman da evcimendir. 

Sezgileri kuvvetli, ince ruhlu, 
sanata yatkın, . . .   
Balık Burcunda Doğan Çocuklar
Balık burcunda doğan çocuklar utangaç ve çekingen yapıdadırlar.
Girdiği her ortamda mahcup tavırlar sergilerler.

Hayal güçleri çok kuvvetli olan balık burcu
çocuklarının edebiyat, resim ve
müzik gibi konularda
kabiliyetleri vardır.
Balık Burcunda Doğan Erkekler
Balık burcu erkeği iyi niyetli,
insanlara 
kolay güvenen ,
kimseye karşı art
niyet beslemeyen
bir insandır.


Hayalperest,
uyumlu, nazik

ve iyimserdir.
Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik