Ünlülerin Burçları - Burç Uyumu - Burç Taşları - Çin Astrolojisi - Hint Astrolojisi - Celtic Astrolojisi - Size En Yakın Medyum Nerede ? - Senin Gezegenin Hangisi ?

Akrep Burcu / 23 Ekim-21 Kasım Burç Yorumunuz İçin Tıklayınız... Günlük Haftalık Aylık Yıllık  
KOÇBOĞAİKİZLERYENGEÇASLANBAŞAKTERAZİAKREPYAYOĞLAKKOVABALIK
Akrep Burcunun Genel Özellikleri

   Zodyak burç sisteminin sekizinci burcudur. Astrolojide, kötülüğü, hırsızlık ve şiddeti anımsatır. Her akrep kötü müdür? Tabi ki değildir. Ama burçlar içinde insanlara kötülükler yaptırabilecek özelliklere sahiptir.

   Plüton yıldızının etkisi altındadır. Bu yıldızın en belirgin etkisi, güçlü insancıl içgüdüleri çıkartmasıdır. Bu güdülerin arasında en belirgini tutkularının ateşidir. Kabiliyetlerini ve enerjisini yararlı amaçlarda kullanması için duygularının kontrolünü sağlaması gerekir. Duygularının kontrolünü kaybettiğini fark ederseniz bir an önce yanından uzaklaşın.

   Genel de aşırıya kaçan akrep insanı kadar hiçbir burç hem iyi hem kötü alanda bu kadar başarılı olamaz. Genel özelliklerinin içerisinde, agresiflik, keskin zekâ,  güç, cesaret ve kendine güvendir. Otoriteye olan inancı ise en belirgin özelliğidir. Kötü özelliklerinde ki başarısına örnek olarak hitleri verebiliriz.  Olumlu özelliklerine örnek vermek istersek te yüzyılın unutulmaz ressamı Pablo Picasso’da bu burçtandır.

   Karakterini biraz daha incelemek istersek hayat içerisinde işleri basit yoldan halletmek varken, karmaşık yoldan halletmeyi tercih eden insanlar bu burcun insanıdır. Çünkü hayat huzur ve barış içerisinde sürüp gidecek kadar uzun değildir. Huzursuz ortamlar onları rahatsız etmez. Kavgalar, yenilgiler ya da zaferler. Hepsi tam ona göredir. Anlaşma yoluna gitmek onun işine gelmez. Huzuru sadece değişiklik istediği zamanlarda arar.

   Akrep burcu insanı dâhilerin burcudur. İstedikleri gerçeğe ulaşmak için tükenmek bilmeyen istekleri vardır. Bu yolda kendilerine ve başkalarına karşı umursamaz bir tavır sergilerler.Akrebi egoist, kibirli ve ince hesaplar peşinde tutan olaylar, başkalarına karşı iç dünyasını saklama ihtiyacıdır. Çünkü o herkesin gizlediklerini ortaya çıkarma da çok başarılıdır.

   Bu kadar egoist görüntünün altında duygusal bir kalbi saklama ihtiyacı vardır. Bu burç insanının benmerkezci tavırları ve kibirli hali bu yüzdendir. Akrep insanı da tüm insanlar gibi sevilme ihtiyacı hisseder. Bağımsızlığın ona göre olduğu izlenimi verse de, yalnızlık onu üzer. Bunun yerine akrepler sevildiğini anladıklarında en güçlü aşıklar olurlar.

   Uygun meslekler : Sigorta acentesi, doktor, veteriner, adli tabib, jinekolog, ebe, kanser araştırmacısı, psikolog, dedektif, ajan, gazeteci, biyolog, din adamı, boyacı, ressam, polis memuru.   

   Olumlu yönler : Amaca bağlılık, anlayışlı, güçlü duygu, ince fikirlilik, kararlılık, sezgi gücü,  süreklilik.

   Olumsuz yönler : Kuşkuculuk, kıskançlık, başına buyrukluk, gizlilik, inatçılık.

Akrep Burcunda Doğan Kadınlar
Akrep burcu kadını akıllı, azimli, sezgileri
kuvvetli, cazibelidirler.

Hırslı bir yapıya sahiptir.
Hoş mizaçlıdır.


Mağrur ve kibirli hali yumuşak
başlı ve 
alçak gönüllü
duruşunun...


 
Akrep Burcunda Doğan Çocuklar
Akrep burcunda doğan çocuklar enerjik, neşeli ve hareketlidirler.

Keskin zekaları sayesinde her şeyi çabucak kavrar öğrenirler.


Okul hayatlarında akrep çocukları
çok 
başarılı olurlar.

Savaşçı yapıları vardır.
Akrep Burcunda Doğan Erkekler
Akrep burcu erkeğinin analiz
yeteneği çok iyidir.


Zevk ve sefaya çok
düşkündür.


Her zaman eşiyle
gurur duymak
ister...
Devamı Devamı Devamı


© Copyright 2002 - 2013 Tüm Hakları Saklıdır. Kullanım ve Koşulları Gizlilik ve Güvenlik